Kanada Gezi Rehberi

Kanada Gezi Rehberi: Mamut Buzulları Ülkesi, İnanılmaz Dağlar, Çeşitli Vahşi Yaşam ve Fantastik Bira.

Kanada

Toronto, Canada – photo by Martin St-Amant

Kanada ile Tanışın

Bazı Kanadalılar, bira bardaklarının tutamaçlarının büyüklüğü hakkında şakalaşırlar, çünkü bira bardaklarının sapları eldivenli eller için tasarlanmıştır, dünyanın en büyük ikinci ülkesi dünyanın en soğuk ülkesidir. Bir Kanada gezi rehberi, sizi Montreal ve Toronto’nun festival dolu şehirlerinin yanı sıra Kuzey Amerika‘nın en eski şehri olarak kabul edilen St. John’s Newfoundland’ın çeşitli ve antik tarihine götürür.

Saskatchewan’ın beyaz buğday çayırları ve Jasper ve Banff ulusal parklarının kar dolu dağları, soğuk havayı ve tüm hava sporları fanatikleri kendilerini cennette gibi hissederler.

Sadece Nunavut balina yumurtası ve Alberta’nın sığır eti tatma düşüncesi, benzersiz bir Kanada gezi rehberi için ruh halini belirliyor, ancak Kelowna’daki çiftlik pazarlarından gelen peynirler ve şeftali, otuz üç milyonluk bu millete bir denge duygusu getiriyor. Çeşitlilik, göç ve gelişme dönemi sancıları açısından tüm anavatanların anavatanı olabilir. Kanada, yüksek kalibreli fiziksel ve sosyal altyapılarla övünen bir ülkedir, ancak il çekişmelerinin yanı sıra ekonomik ve çevresel zorluklardan da muzdariptir.

Kanada‘nın bölgeleri ve illeri, yeni bulunan kaynakların yanı sıra kültürel özgürlük konusunda federal hükümet ile sürekli bir çekişme içerisindedir. Quebec, memnuniyetsizliğini dile getiren ilk eyalettir. Petrol üreten arazisi ile Alberta ve doğal gaz, altın ve elmas karı ile Yeni Bölgeler de Ontario‘nun boğucu ekonomisi ve Ottawa’nın federal hazine sandıklarını eyaletlerden kazandığı zengin zenginliklerle doldurma arayışından bıkmış durumda. Petrol üreten arazisi ve doğal gaz, altın ve elmas kazançlarıyla yeni toprakları olan Alberta, Ontario’nun durgun ekonomisinden ve Ottawa‘nın Federal Hazine sandıklarını illerden elde edilen zenginliklerle doldurma arayışından bıktı. Doğu eyaletleri bile madencilik ve balıkçılık hakları üzerine bir çekişme içerisindedir. Egemenlik Kanada’nın her yerinde çığlıktır, bu yüzden siyaset sahnesi muazzam ekonomik büyümenin ortasında yüzen bir tartışma alanıdır.

18. yüzyıl filozofu ve yazarı Voltaire 1700’lerde bir zamanlar Kanada‘nın sadece birkaç dönüm kar ve çamur olduğunu söylemiş, ancak Kanada‘nın şu anda böyle olmadığı anlaşılıyor.
Birkaç kelimeyle Kanada harika doğal güzellikleri, bebek mavisi gölleri, kayan buzulları ve daha dost canlısı insanları ile dikkat çekiyor. Kanada gizem ve entrika Adaları ve kendini modern terimlerle yeniden tanımlamaya devam eden bir kültürle doludur. Kanada, otuz üç milyon gülümsemenin parlaklığıyla parlayan Kuzey Amerika’nın soğuk hava taşıdır.

Kanada’da Yaşam Standartları

Kanada’da yaşamanın maliyeti diğer batı ülkelerinden çok daha düşüktür. Konut maku, yemek ve eğlence maliyetleri ortalamanın altında. Çoğu turist, yaşam maliyetinin Alberta, Vancouver ve Montreal’de daha düşük ve Toronto’da daha yüksek olduğunu söylüyor. Toronto, büyük şehrin yüksek yaşam maliyeti tablosunda seksen dokuz sırada.

Kanada’nın ortasındaki küçük kasabaların yanı sıra Batı Sahili’ndeki kasabalar daha uygun olarak kabul edilir. Ülke çapındaki otel odaları, restoranlar ve alışveriş merkezleri ziyaretçilerine güzel fırsatlar sunuyor.

Resmi Tatiller

Kanada Resmi Bayramları

Yeni yıl günü — 1 Ocak
Kutsal Cuma — genellikle Mart sonunda veya Nisan başında
Paskalya Pazar — İyi Cuma sonrası Pazar
Victoria Günü — 24 Mayıs’tan önceki Mayıs ayının son Pazartesi günü
Kanada Günü — 1 Temmuz
Civic Day — Ağustos ayının ilk Pazartesi günü (sadece bazı eyaletlerde, farklı isimler altında geçerlidir, yani Ontario’da, Teğmen Valisinden sonra Simcoe Günü olarak adlandırılır)
İşçi Bayramı — Eylül ayının ilk Pazartesi günü
Şükran Günü — Ekim ayının ikinci Pazartesi günü
Cadılar Bayramı — 31 Ekim
Anma Günü — 11 Kasım
Noel — 25 Aralık

Kanada Gezi Rehberi için ekstra bilgiye ihtiyaç duyarsanız > Wiki Travel

Information

Daha Fazla