Kanada Gezi Rehberi

Kanada’da Sağlık

Kanada‘da turistler, öğrenciler veya çalışanlar 6 aydan fazla süre kalmak isteyen ziyaretçilerin tıbbi muayeneye girmeleri gerekebilir. Daha fazla bilgi için Kanada Konsolosluğu’na danışın.

Sağlık Hizmeti

Hastane ücretleri çok yüksek olduğundan özel sağlık sigortası kesinlikle gereklidir. Daha uzak kuzey bölgelere seyahat edenler kişisel ilk yardım çantası taşımalıdırlar. Acil durumlar için 911’i arayın.

Yiyecek İçecek

Musluk suyu içmek güvenlidir ve gıda güvenliği standartları yüksektir. Dağlık bölgelerde kamp yapıyorsanız, akarsu ve göllerdeki suyun hayvan atıkları ile kirlendiğinin farkında olmalısınız. Önce suyu kaynattığınızdan ve filtrelediğinizden emin olun. Arıtma tabletlerini herhangi bir açık hava ekipman mağazasından temin edebilirsiniz.

Yazın aşırı sıcaklıklar olabilir, güneş çarpmasına yada yakmasına dikkat edilmelidir, ayrıca kışları çok serttir, donma olabilir. Kalın ve kat kat giyindiğinizden, yüzünüzü koruduğunuzdan emin olun ciddi -risktir.

Ormanlık alanlarda Kenelere karşı dikkat edilmelidir, böcek kovucu kullanabilirsiniz ayrıca yanınızda cımbız bulundurmalısınız. 2011 yılından beri artan Kene vakaları görülmektedir.. Özellikle Kanada nın güney-doğu ve güney-orta kesimlerinde.

Kanada Güvenli mi?

Bazı turistler sorunun Amerika Birleşik Devletleri‘ndeki şehirler hakkında hikayeler duydukları ve Kanada’nın aynı tür güvenlik sorunlarına sahip olduğunu varsaydıkları için Kanada’nın güvenli oup olmadığını soruyorlar.

Kanada güvenli midir?
Cevap hem evet hem hayır. Bazı büyük şehirlerin çete sorunları ve şiddet içeren suç eylemleri vardır, ancak genellikle büyük ABD şehirlerinin bazılarındaki şiddetle aynı sıralamada değildirler. Toronto, Montreal ve Vancouver gibi şehirlerde hırsızlar ve yankesiciler kendilerine düşen paylarını alıyorlar ve turistleri avlıyorlar, ancak Kanada polisi küçük suçları kontrol etmede harika bir iş çıkarıyor. Kuzey Toprakları daha az suç işliyor ve şiddet olayları nadirdir.