Sorunsuz Seyahat için Hayat Kurtaran İpuçları

istanbul havalimanıŞimdi tatilinizi planlamaya başlamanın tam zamanı. Bikini, kayak botları veya bavulunuzu hazırlıyor olun, kalabalık, telaşlı bir havaalanı ve gideceğiniz yere ulaşmaya çalışırken muhtemelen bir baş ağrısı, tatillerde genellikle uçak yolculuğunun büyük oranda artacağı anlamına gelir.

Ayrıca tatillerde huysuz havayolu çalışanları, park etmek için mücadele etmek, uzun check-in kuyrukları, güvenlik hatları ve aşırı bagaj ücretleri ile uğraşmak zorunda kalacaksınız. Tatil seyahatinizi biraz daha pürüzsüz hale getirmek için işte bazı ipuçları;

Otopark

Havaalanına gitmeye karar verdiyseniz, kimin en iyi fırsatlara sahip olduğunu görmek için havaalanındaki veya yakındaki park ücretlerini araştırmak akıllıca olacaktır. İzin veriliyorsa, rezervasyon yaptırın. Geldiğinizde otoparkın dolu olduğu bir durumda olmak istemezsiniz ve park edecek yeriniz yoktur. Park etmek için bolca zaman tanıyın kendinize. Belki kendinize bir saat daha verin ve uçuşunuzdan 3 saat önce gelin. Başka bir seçenek de “konaklama ve park” paketleri sunan havaalanı otel içine bakmak. Bir önceki gece otelde kalırsanız, seyahatiniz boyunca arabanızı oraya park etmek için ödeme yapabilirsiniz. Havaalanına çift yönlü servis sağlayacaklardır.

Check-In

Uçağınızın kalkmasından 24 saat önceden başlayarak havayolu şirketinin web sitesini kullanın, sıraya girerken size çok zaman kazandıracak. Uçuşunuz için check-in yapabilir, koltuklarınızı seçebilir, eğer yapmadıysanız, bagaj ücretleri ödeyebilir ve biniş kartlarınızı yazdırabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan, uçuş rezervasyonu yaparken aldığınız onay numaranızdır. Sadece unutmayın, eğer çantalarınızı kontrol etmediyseniz, havaalanında tartılmaları gerekecek. Eğer sınırı aşarsanız daha fazla ücret ödersiniz. Havaalanında ne beklediğiniz hakkında bir fikriniz olması için evde çantalarınızı tartmak iyi olabilir. Online check-in yaptıysanız ve biniş kartınız varsa, kontrol edilen bagajınızı bırakmak için boş kioskları kullanabilirsiniz.

Güvenlik

Güvenlikten geçmenin eğlenceli ya da kolay bir yolu yoktur. Sadece TSA acentelerinin talimatlarını dinleyin, kuralları izleyin ve herhangi bir sorun yaşamamanız gerekir.

Kalkış (Departure)

Son olarak, kalkışınızın bulunduğu giriş-kapınıza giden yolda olacaksınız. Uçuş kartınızda binişin başlayacağı bir zaman olmalıdır. İlk olarak, kapınızı bulun ve eğer zaman izin verirse free-shop lara göz atın, yemek için bir şeyler alabilir veya tuvaleti kullanabilirsiniz. Sadece uçağa biniş başladığında doğru kapıda olduğunuzdan emin olun. Uçak sizi beklemeyecek!

Bu ipuçları seyahatinizin daha az stresli olmasına yardımcı olabilir. Tatiliniz boyunca seyahat etmeyi düşünüyorsanız, seyahat ihtiyaçlarınız için birçok ipucu bilgisi, rehber ve önerileri olan progezi.com ‘u ziyaret etmeyi unutmayın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>