Tatiliniz İçin Uçak Bileti Nasıl Ucuza Alınır?

Tatiliniz İçin Ucuz Uçuş Rezervasyonu Nasıl Yapılır ?

Uçak bileti nasıl ucuza alınır sizce? Kimse yanında oturan kişinin kendisinden 200 dolar daha az ödediğini duymaktan hoşlanmaz. Ne yazık ki, uçak biletlerindeki dalgalanmalar çok tahminkar değildir ve beklemenin düşmeye veya yükselmeye neden olup olmayacağını anlamanın bir yolu yok. Ancak sık seyahat edenlerin ve istatistik analistlerinin eğilimlerini anlamakta bir ustalıkları vardır. İşte ucuza uçmak hakkındaki bilgelikler den bazıları.

  1. Teknolojiden Yararlanın . Havayolları, ucuz ücretleri ve harika fırsatları duyurmak için e-posta uyarılarını ve Facebook ve Twitter gibi sosyal medya sitelerini kullanır . Havayolunun web sitesini kontrol etmek bazen diğer sitelerden şaşırtıcı derecede farklı sonuçlar verebilir. Foxfare ve AirfareWatchdog gibi bağımsız web siteleri, özel ihtiyaçlarınıza ve seyahatinize göre özelleştirilebilen iyi fırsatlar ve ucuz fiyatlar hakkında uyarılar sunar.
  2. Ne Zaman Uçacağınızı Bilin . FareCompare.com’a göre uçmak için en ucuz gün Çarşamba. Ancak sabahın erken saatlerinde ayrılan uçuşlar en ucuz olma eğilimindedir.
  3. Ne Zaman Rezervasyon Yapacağınızı Öğrenin . Biletinizi doğru zamanda rezerve etmek size çok tasarruf sağlayabilir. FareCompare.com, Salı (Doğu saati) saat 15: 00’de bilet rezervasyonu için en ucuz zaman olduğunu iddia ediyor. Kısacası, çoğu anlaşmanın sabah erkenden göründüğü ve ucuz biletlerin prime süresi genellikle kalkıştan yaklaşık altı hafta önce. Uyarıyı almak ve uçuşunuzu rezerve etmek için son dakikaya kadar beklemek istiyorsanız son dakika fırsatları da sizi kurtarabilir.
  4. Esnek olun . Kalkış saatinizdeki ve tarihinizdeki esneklik size büyük miktarda para sağlayacaktır ve tam varış yerine göre esnek olmak da tasarruf sağlayabilir. Katmanlı uçuşlar, olmayanlara göre daha ucuz olma eğilimindedir. Uçuş arama konusunda yaratıcı olun – bazen ABD’den Abu Dabi’ye bir uçuş rezervasyonu yapın ve Abu Dabi’den Hindistan’a ayrı bir uçuş, İngiltere’de doğal bir konaklama ile Hindistan’a bir uçuş rezervasyonu yapmaktan daha ucuzdur.
  5. Birden Çok Sitede Ara . Farklı web siteleri size çok farklı sonuçlar verecektir. Çeşitli aramalar yapın ve bazı sitelerin karşılaştırmaları ve benzer seçenekleri daha düşük bir fiyat bulmak için sunduğu araçlardan yararlanın.

Ucuz uçuş yakalamak biraz zamanınızı alır ama amacınıza ulaştığınızda, uğraştığınıza değdiğini anlarsınız. Aklınızda bir tatil yeri mi var? İpuçları ve öneriler için seyahat rehberimize göz atmayı unutmayın.

Keyifl yolculuklar!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>