Amerika Birleşik Devletleri Gezi Rehberi

ABD‘de ziyaret edilecek harika yerler den bazıları, muhteşem ve tipik turistik yerler olarak bilinmeyen birkaç tane vardır.Orta Batı‘nın büyük göllerini ziyaret ettiğinizde gezegendeki en büyük tatlı su kaynağına dalış yapın. Göllerde kum tepeleri, güzel plajları, açık deniz ormanları ve adaları vardır.

Carhenge

Carhenge

Ülkenin ortasını ziyaret etmek istiyorsanız Batı Nebraska’daki Carhenge‘i deneyin, hepsi gri sprey boya ile boyanmış eski Amerikan otomobillerinden oluşan orjinali İngiltere de bulunan Stonehenge ‘in bir kopyasıdır, 7/24 açıktır, ancak ziyaret etmek için en uygun zaman gündüzdür. En iyi otomobil sanatı ve Stonehenge fikrinizi sonsuza dek değiştirecek.

Alaska, Ketchikan Kasabası

Alaska, Ketchikan Kasabası – Image by sorincolac / Getty Images

Alaska’daki Ketchikan kasabası, sadece birkaç mil uzunluğunda küçük bir kasabadır, ancak Alaska cazibesi ve karakteriyle doludur. Saf bir Alaska akıntısına kadar 4600 ft’lik bir dağdan aşağıya doğru çelik halatla inin ve ayıların somon şölenini izleyin.

Atlantik Şehri, ABD

Atlantik Şehri, ABD

Doğu Kıyısındaysanız ABD’de ziyaret edilecek harika yerlerden biri de Doğu Kıyısı‘nın Las Vegas’ı olarak adlandırılan Atlantik Şehri‘dir.

Margate Elephant Lucy

Margate Elephant Lucy

Oradayken dur ve Margate Elephant Lucy’yi gör., 1881 yılında inşa edilen altmış beş ayak yüksekliğinde ahşap bir fil. 1902’de bir yaz evi olarak kiralandı ve patronlar onu yok etmeye başlayana kadar kısa bir süre taverna olarak kullanıldı.

Washington DC’yi ziyaret edip Beyaz Saray’ı ve diğer hükümet binalarını gezmek istiyorsanız, yerlilere katılmaya çalışın ve Amerika‘nın Ulusal Alışveriş Merkezi’ndeki ön bahçesinde nihai Frizbi oyunu oynayın.