Amerika Birleşik Devletleri Gezi Rehberi

ABD Hava Durumu ? Ne zaman Ziyaret Etmeli ?

abd hava durumu
Amerika Birleşik Devletleri muazzam büyüklüğü sayesinde, gezginlere en ideal ABD hava durumunu ve ne zaman ziyaret etmeleri gerektiğine dair farklı yollar sunuyor. Ülkenin herhangi bir yerinde her zaman mükemmel bir hava durumuna sahip yer bulma şansınız var. Amerika Birleşik Devletleri’ne yapılacak herhangi bir seyahatin yılın zamanına göre ayarlanması gerekebilir, ancak yoğun seyahat sezonu Mayıs ayının son hafta sonu başlayıp Eylül ayının ilk Pazartesi günü biten yaz mevsimidir. Amerikalıların çoğu yaz aylarında tatillerini geçiriyor ve kendilerini sıcak şehirlerin ve çöl alanlarının dışında bulunan doğal güzelliğin tadını çıkarmak için plajlara veya otoyollara atıyorlar.

Mevsimler her yıl her zaman aynı saatte gelmez. Bahar genellikle Mart’tan Mayıs’a kadardır ve Güney ve Batı’yı ziyaret etmek için mükemmel bir zamandır. Sonbahar genellikle Eylül-Kasım aylarıdır ve Orta-Batı ve Doğu Kıyılarını ziyaret etmek için harika bir zamandır. İlkbaharda genellikle güneyde çok yağmur yağar, ancak hava durumu değişir, böylece ülkenin her bölgesi farklı zamanlarda farklı mevsimler yaşar. El Nino şartlarına bağlı olarak bazı yıllar ülkenin tüm bölgeleri sıcak veya soğuktur.

ABD hava durumunu ve internette ne zaman ziyaret edeceğinizi kontrol etmek iyi bir fikirdir. Ülke genelindeki mevcut koşullar hakkında her zaman bilgi mevcuttur. Bir seyahat planlıyorsanız, geçerli bir ABD Vizesi ve pasaportunuzu yanınızda bulundurmayı unutmayın ve yeterli seyahat ve sağlık sigortanız olduğundan emin olun. Özellikle ulusal parkı ziyaret etmeyi planlıyorsanız, evinizden ayrılmadan önce otel rezervasyonlarınızı yapın. Geçerli bir ehliyet ve yeterli sorumluluk sigortasına ve birkaç kredi kartı veya banka kartına mı ihtiyacınız olacaktır, kullanımı nakitten daha kolay ve güvenlidir. Sezondan bağımsız olarak yanınızda getirmeniz gereken en önemli şey açık fikirliliktir. Deneyimlenecek her türlü şey var ve bunların çoğu sadece Amerika’da bulunabilir.